Juniorzy kończą przygodę z Mistrzostwami Polski

21 лют. 2021 |

Ostatni dzień na 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów nie przyniósł niestety awansu do kolejnej rundy drużynie Azotów-Puławy. Trzeci dzień zmagań miał ostatecznie rozstrzygnąć, która z drużyn, Azoty-Puławy czy MKS Pałac Młodzieży Tarnów uzyska przepustkę do ¼ Mistrzostw Polski Juniorów. Wcześniej awans zapewniła sobie drużyna z Łodzi, wygrywając wszystkie swoje mecze.

Początek meczu w wykonaniu puławian był wymarzony! Zawodnikom Piotra Pezdy wychodziło praktycznie wszystko. Chłopcy grali bardzo twardo w obronie, w bramce szalał Franciszek Stachowiak, a Jan Antolak raz po raz zdobywał kolejne bramki. W szesnastej minucie meczu tablica wyników wskazywała 11:3 dla gospodarzy. Wydawać by się mogło, że Azotowcy odnaleźli swój rytm gry i nic już nie jest w stanie ich zatrzymać. Niestety sport rządzi się swoimi prawami. W szeregach Azotów-Puławy wkradły się proste błędy, co skrzętnie wykorzystywali tarnowianie, którzy zniwelowali stratę do jednej bramki na koniec pierwszej połowy. Po trzydziestu minutach meczu gospodarze prowadzili 16:15.

Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony spotkania było dosyć wyrównane, choć to goście zachowywali więcej zimnej krwi i szybko wyszli na prowadzenie. Podopieczni Piotra Pezdy natomiast byli nieskuteczni w ataku i coraz gorzej radzili sobie w obronie. Nie wykorzystywali także kontrataków, czy sytuacji jeden na jeden. Tarnowianie odskoczyli na kilkubramkową przewagę, której Azotowcy niestety nie zdołali już odrobić. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu UKS Anilana I Łódź pokonała UKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski, pieczętując tym samym awans do kolejnego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca.

UKS Anilana I Łódź – UKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski 37:32 (19:15)

UKS Anilana I Łódź: Wrona 7, Szweda-Lewandowski 6, Gajewski 5, Kacprzak 5, Mikulski 4, Kolasiński 3, Samulczyk 2, Chybiński 2, Kaźmierski 2, Kubiak 1, Metrycki, Bodek, Marciniak, Jakubiec, Węgliński, Świątkiewicz.

UKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski: Renicki 11, Olejniczak 6, Szembek 6, Malarek 4, Kolasa 2, Ufir 1, Cieślik 1, Karelus 1, Przybyła, Miernik, Hulanicki, Kaniewski, Zarzyński, Kunka, Rzepka, Kolasa.

Azoty-Puławy – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 28:36 (16:15)

Azoty-Puławy: Stachowiak, Ciupa, Wrona – Antolak 12, Abramowicz 5, Biskup 4, Głos 4, Potucha 2, Figura 1, Szewczyk, Osiak, Czopek, Kosmowski, Kobiałka, Cybula, Lisowski.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów: Mróz 8, Wajda 6, Klamrzyński 6, Kociuba 5, Wątroba 3, Hoim 3, Małek 2, Porębski 2, Sikora 1, Chłopek, Mądel, Bednarz, Hołda, Kwarciński, Tuman, Piska.

Klasyfikacja końcowa
  1. UKS Anilana I Łódź – awans
  2. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – awans
  3. Azoty-Puławy
  4. UKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski

Sponsorem udziału Azotów-Puławy w Mistrzostwach Polski Juniorów (1/8) jest Główny Partner Klubu Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Ponadto drużynę wspiera Prezydent Miasta Puławy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za pośrednictwem  Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.