Juniorzy w najlepszej ósemce w Polsce

1 бер. 2020 |

Podopieczni Piotra Dropka i Karola Gosia na ćwierćfinale zakończyli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Puławscy szczypiorniści pierwszego dnia turnieju pokonali rywali z województwa lubelskiego, UKS Olimpię Biała Podlaska. Spotkanie było wyrównane do 17 minuty. Od tej chwili zawodnicy Azotów-Puławy zaczęli grać skuteczniej i odskoczyli na kilkubramkową przewagę, którą utrzymali do końca meczu.

Azoty-Puławy – UKS Olimpia Biała Podlaska 24:20 (15:10)
Azoty-Puławy: Borucki – Antoniak 5, Batyra 5, Konieczny 5, Janicki K. 4, Czerwiński 3, Capała 1, Szewczyk 1, Jeżyna, Kamiński, Napora, Wiącek.

W kolejnym dniu turnieju Azoty-Puławy mierzyły się z Energą Wybrzeże Gdańsk IV. Drużyna ta poprzedni mecz zakończyła przegrywając po karnych. Już na początku gospodarze narzucili swój rytm gry i w 10 minucie prowadzili 9:4. Młodzi szczypiorniści z Puław nie poddawali się i zdołali dogonić rywali, a nawet zakończyć pierwszą połowę z przewagą dwóch bramek. W drugiej części meczu podopieczni Piotra Dropka przez większość czasu prowadzili dwoma bramkami. Niestety na minutę przed końcem spotkania juniorzy Azotów-Puławy popełnili dwa proste błędy, co  poskutkowało remisem równo z końcowym gwizdkiem. Mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych, w których lepsi okazali się gospodarze.

Energa Wybrzeże Gdańsk IV – Azoty-Puławy 31:31 (12:14) k. 5:4
Azoty-Puławy: Borucki, Janicki D. – Konieczny 12, Antoniak 5, Napora 4, Batyra 3, Janicki K. 3, Szewczyk 3, Czerwiński 1, Capała.

Ostatniego dnia ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Azoty-Puławy mierzyły się z Energą Wybrzeże Gdańsk III. Niestety przed meczem kontuzji nabawił się jeden z najlepszych strzelców, Kamil Konieczny. W spotkaniu nie mógł wystąpić także drugi skrzydłowy, Jędrzej Batyra.  Spotkanie rozpoczęli zmiennicy, którzy w pierwszej połowie dorównywali gospodarzom i zakończyli ją jednobramkową przewagą. Początek drugiej połowy nie zwiastował na przegraną, jednak w miarę upływu czasu zawodnicy Piotra Dropka popełniali coraz więcej błędów, byli nieskuteczni i gubili piłki. Dodatkowo, w 45 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Dominik Antoniak. Mecz zakończył się zwycięstwem Energi Wybrzeża Gdańsk III, co zamknęło drogę do kolejnego etapu Mistrzostw Polski Juniorów zawodnikom Azotów-Puławy.

Azoty-Puławy – Energa Wybrzeże Gdańsk III 18:22 (11:10)
Azoty-Puławy: Borucki – Szewczyk 5, Antoniak 4, Capała 3, Janicki 2, Czerwiński 1, Jeżyna 1, Kamiński 1, Wiącek 1, Figura, Napora.