Juniorzy z awansem do 1/16 Mistrzostw Polski

24 січ. 2021 |

Juniorzy Azotów-Puławy prowadzeni przez Piotra Pezdę awansowali do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów szczebla centralnego.

Juniorzy Azotów-Puławy prowadzeni przez Piotra Pezdę awansowali do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów szczebla centralnego.

W sobotę, 23 stycznia w puławskiej hali MOSiR odbył się turniej barażowy o udział w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, którego organizatorem była inna drużyna z Puław, UKS Bursa Puławy. W zawodach, oprócz gospodarzy i Azotów-Puławy udział wziął zespół AZS-u UMCS Lublin. Turniej odbył się systemem każdy z każdym.

Na początek zmagań spotkały się ze sobą drużyny z Puław. Jak to zwykle bywa w wewnątrzmiastowych derbach, pojedynek obfitował w mnóstwo emocji, a walka trwała do ostatnich minut. Górą w tym meczu byli juniorzy Piotra Pezdy i to z tego zwycięstwa cieszyli się najbardziej.

UKS Bursa Puławy – Azoty-Puławy 20:22 (10:12)

Azoty-Puławy: Stachowiak, Ciupa, Wrona – Górski 8, Antolak 4, Biskup 3, Abramowicz 3, Szewczyk 3, Mitruczuk 1, Figura, Potucha, Osiak, Kobiałka, Cybula, Głos, Lisowski.

Puławscy szczypiorniści przypieczętowali awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski Juniorów pewnie pokonując drużynę z Lublina. Azoty-Puławy już na początku meczu wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, której nie oddali do samego końca spotkania.

Azoty-Puławy  – AZS UMCS Lublin 31:25 (18:10)

Azoty-Puławy: Stachowiak, Ciupa, Mizura, Markiewicz – Antolak 8, Biskup 6, Górski 5, Abramowicz 4, Potucha 2, Mitruczuk 2, Głos 2, Figura 1, Cybula 1, Kobiałka, Giza, Szewczyk.

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się za dwa tygodnie, w dniach 5-7 lutego.