Nowy kontrakt Pawła Podsiadło

13 січ. 2020 |

Trzydziestotrzyletni rozgrywający przedłużył kontrakt z Azotami-Puławy. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata.

Trzydziestotrzyletni rozgrywający przedłużył kontrakt z Azotami-Puławy. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata.

Paweł Podsiadło został zawodnikiem Azotów-Puławy w lipcu 2017 roku. Jego kontrakt obowiązywał przez trzy sezony. W sezonie 2018/2019 wystąpił w Superlidze w 28 spotkaniach i zdobył 97 goli. Został nominowany do nagrody Gladiatory 2019 dla najlepszego bocznego rozgrywającego ligi przez Kapitułę Superligi, złożonej z trzynastu dziennikarzy sportowych.W Pucharze EHF rozegrał osiem meczów i rzucił 47 bramek, co było najlepszym wynikiem w zespole. W obecnym sezonie rozgrywający zdobył dla Azotów-Puławy dotychczas 31 bramek, natomiast w rozgrywkach EHF pokonywał bramkarzy przeciwników cztery razy.

– Cieszę się, że mogę dalej kontynuować karierę w Azotach-Puławy. Wydaje mi się, że wszystkie cele, które sobie zakładałem przed podpisaniem pierwszego kontraktu jeszcze nie zostały osiągnięte. Na pewno będę chciał zrealizować je razem z drużyną. Klub jest bardzo dobrze zarządzany i cały czas rozwija się, dąży do tego, by być na jak najwyższym poziomie. Jestem zadowolony, ponieważ w Puławach powstaje nowa hala i już nie mogę się doczekać, aż rozpoczniemy tam treningi – powiedział Paweł Podsiadło.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że kontrakt ze środkowym rozgrywającym, Jakubem Moryniem, został rozwiązany za porozumieniem stron. Dziękujemy zawodnikowi za reprezentowanie barw klubu z Puław i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

(LP)