Oświadczenie Zarządu KS Azoty-Puławy S.A.

2 січ. 2019 |

W związku z licznymi spekulacjami, pojawiającymi się w ostatnich dniach w prasie i mediach elektronicznych, a związanych ze składem sztabu szkoleniowego i zawodniczego pierwszego zespołu Azotów-Puławy, Zarząd Klubu informuje, że:

W związku z licznymi spekulacjami, pojawiającymi się w ostatnich dniach w prasie i mediach elektronicznych, a związanych ze składem sztabu szkoleniowego i zawodniczego pierwszego zespołu Azotów-Puławy, Zarząd Klubu informuje, że:

  1. Nie ma mowy o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera Bartosza Jureckiego. Zarząd powierzył swojemu byłemu zawodnikowi prowadzenie pierwszego zespołu i ma pełne zaufanie do pracy trenera. Przegranie dwóch ligowych meczów w końcówce ubiegłego roku  nie jest podstawą do pozbawienia Bartosza Jureckiego stanowiska. Jednocześnie pamiętać należy, że trener Jurecki osiągnął już jeden z założonych celów, jakim był awans do fazy grupowej Pucharu EHF.
  2. W związku z absencją Marcina Kurowskiego, która nieco pokrzyżowała plany pracy z pierwszym zespołem, podjęta została decyzja o powierzeniu stanowiska II trenera pierwszego zespołu Zbigniewowi Markuszewskiemu. Ma on wspierać Bartosza Jureckiego swoim doświadczeniem, co w konsekwencji prowadzić będzie do podniesienia poziomu sportowego drużyny.
  3. Pełniący obecnie obowiązki kierownika zespołu Artur Witkowski pozostaje na swoim stanowisku.
  4. Delegowany do roli II trenera Zbigniew Markuszewski jeszcze w styczniu będzie godził nowe obowiązki z dotychczasowymi, czyli prowadzeniem II zespołu Azotów-Puławy. Pod wodzą tego szkoleniowca drugi zespół w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnął znaczący postęp. Sukcesję po trenerze Markuszewskim przejmie od lutego dotychczasowy II trener – Piotr Pezda, któremu asystować będzie Karol Goś.
  5. Organizacja i szkolenie w grupach młodzieżowych w Klubie nadal będą podlegały trenerowi Piotrowi Dropkowi.
  6. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby informować o zmianach kadrowych w pierwszym zespole. Z zawodnikami, którym kończą się po tym sezonie kontrakty, Zarząd Klubu będzie prowadził rozmowy, których wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero po ostatecznych ustaleniach.
  7. Korzystne jest odmłodzenie pierwszego zespołu, które ma się odbywać w pierwszej kolejności poprzez uzupełnianie drużyny graczami z drugiego zespołu Azotów-Puławy. Wychowankowie Azotów-Puławy, grający na co dzień w II lidze udowodnili, że są gotowi do walki na wyższym poziomie, co udowodnili meczami z czołowymi zespołami I ligi rozegranymi w ramach Pucharu Polski.