Obowiązkowe zwycięstwo w Szczecinie

15 лист. 2021 |

Wyjazd do Szczecina Azotów-Puławy był obowiązkowym przystankiem na drodze  w budowaniu zdobyczy punktowej PGNiG Superligi sezonu 2021/2022.

Dzięki świetnej formie Michała  Jureckiego (10/10) i Andrija Akimenko  puławianie kontrolowali przebieg spotkania . Dodatkowo nasz Kapitan nie dość, że potrafił oddać celny rzut z trudnej pozycji, to jeszcze wymuszał sytuacje prowadzące do faulu , co  z kolei kończyło się wyrzuceniem jednego z zawodników gospodarzy na 2 minutową karę. Bardzo dobrą postawą wykazali się jak zawsze nasi bramkarze, którzy skutecznie blokowali rzuty szczecińskich snajperów.

Po 30 minutach gry przyjezdni Niebiesko-Biało-Czerwoni rzucali ze skutecznością na poziomie 86 proc. przy 54 Pogoni Szczecin. Między słupkami paradami popisywał się  Vadim Bogdanov, na którego zawodnicy gospodarzy nie mogli znaleźć sposobu przez cały mecz.

Druga część spotkania nie różniła się zbytnio od tego, czego świadkami byliśmy  w pierwszej połowie – kontrolowanie gry i wykorzystywanie błędów przeciwnika pozwoliło, aby Azoty-Puławy wykonały swoje obowiązkowe zadanie i przywiozło ze Szczecina komplet punktów wygrywając mecz  32:28.

MVP spotkania wybrany został Michał  Jurecki.