Piąta wygrana z rzędu

4 груд. 2021 |

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Azotów-Puławy. W przedostatniej serii I rundy spotkań PGNiG Superligi podopieczni Roberta Lisa pewnie pokonali w Mielcu Stal 34:26. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie z Puław był zdobywca 9 bramek – Łukasz Rogulski, wybrany MVP meczu na Podkarpaciu.

Obrotowy Azotów-Puławy otworzył wynik meczu w Mielcu. Na tego gola szybko odpowiedzieli miejscowi, którzy do ósmej minuty dotrzymywali kroku trzeciej sile PGNG Superligi. Od tego momentu zaczęła się zaznaczać przewaga puławian. Wystarczyły bowiem tylko cztery kolejne minuty, by Azoty-Puławy prowadziły sześcioma golami. Szybko zbudowana przewaga pozwoliła puławianom na spokojną grę i „dowiezienie” 6-bramkowego prowadzenia do przerwy. Goście górowali nad miejscowymi w wielu aspektach, ale przede wszystkim skutecznością w ataku, która w pierwszej połowie wynosiła 76%.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza zaczęła się od trafienia Rogulskiego. Azotowcy nie dawali mielczanom nadziei na końcowy sukces i nie tylko utrzymywali wyraźną przewagę, ale w ciągu 10 minut drugiej odsłony powiększyli ją do ośmiu goli (41’ 17:25). Gospodarze sami nie pomagali sobie w niwelowaniu strat, zaliczając w pewnym fragmencie meczu niemoc strzelecką trwającą siedem minut. Wypracowana ośmiobramkowa przewaga przy spokojnej grze pozwoliła brązowym medalistom ostatnich rozgrywek zakończyć spotkanie w Mielcu z taką przewagą i potwierdzając swoje medalowe aspiracje w tym sezonie.

Handball Stal Mielec – Azoty-Puławy 26:34 (13:19)
Stal Mielec: Procho, Dekarz 1 – Monczka 9, Smolikau 5, Ruhnke 3, Pribanić 2, Wojdak 2, Sobut 1, Graczyk 1, Chodara 1, Krupa 1, Wilk, Nowak.
Azoty-Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Rogulski 9, Akimenko 6, Przybylski 4, Kowalczyk 4, Łangowski 3, Jarosiewicz 3, Bachko 2, Jurecki 1, Gumiński 1, Fedeńczak 1, Zivkovic, Baranowski.