Problemy przed meczem z Górnikiem Zabrze

11 груд. 2020 |

Z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu PGNiG Superligi zagramy w dość mocno okrojonym składzie.

Z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu PGNiG Superligi zagramy w dość mocno okrojonym składzie.

Dziś rano czterech szczypiornistów Azotów-Puławy, którzy otrzymali powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski otrzymało wyniki przeprowadzonych testów na koronawirusa. Okazało się, że w przypadku jednego kadrowicza wynik jest pozytywny, a pozostała trójka jest zdrowa. Zawodnik został skierowany na izolację.

W meczu z Górnikiem Zabrze będą mogli zagrać ci zawodnicy, którzy są tzw. „ozdrowieńcami” lub otrzymali dziś negatywne wyniki testów PCR. Osobom, które nie zaraziły się wirusem SARS-COV-2 wtedy, kiedy chorowała większość drużyny, wykonano dziś rano testy antygenowe, otrzymane od PGNiG Superligi i wszystkie dały wynik negatywny. Wśród tych osób znaleźli się nie tylko zawodnicy, ale także cały sztab szkoleniowy.

Niestety Komisarz Ligi, pomimo negatywnych wyników testów nie dopuścił zawodników do gry. Wszyscy, którym dziś wykonano testy zostali skierowani na sześciodniową samoizolację, po której wykonane zostaną testy PCR. Warunkowo Komisarz Ligi zgodził się na to, żeby trener Lars Walther poprowadził drużynę w dzisiejszym spotkaniu.

Mimo przeciwności, szczypiorniści Azotów-Puławy są zmotywowani i będą walczyć o kolejne, dziewiąte już zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. Spotkanie z Górnikiem Zabrze odbędzie się w puławskiej hali MOSiR. Pierwszy gwizdek punktualnie o 19:45, jednak transmisja meczu rozpocznie się już o 19:40. Pojedynek pokaże ogólnodostępna telewizja TVP Sport. Mecz będzie można obejrzeć także w Internecie oraz aplikacji mobilnej.