Rozpoczynamy walkę o Ligę Europejską

26 вер. 2022 |

Już we wtorek  27.09.2022 o godzinie  18:45  rozpocznie się droga Azotów-Puławy do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej sezonu 2022/2023.

Już we wtorek  27.09.2022 o godzinie  18:45  rozpocznie się droga Azotów-Puławy do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej sezonu 2022/2023.

Tegoroczne rozgrywki eliminacji Ligi Europejskiej   niebiesko-biało-czerwoni rozpoczynają od 2 rundy, której zwycięzca awansuje bezpośrednio do fazy grupowej rozgrywek.  Wtorkowym przeciwnikiem brązowych medalistów PGNiG Superligi  2021/2022 będzie  zespół RK Nexe Našice.  RK Nexe  to zeszłoroczny uczestnik turnieju Final4 Ligi Europejskiej. W meczu o trzecie miejsce Chorwaci przegrali z Orlen Wisłą Płock 22:27

Jest to bardzo mocna drużyna z europejskiego TOP’u. Do tego meczu trzeba się bardzo mocno przygotować, odbudować mentalnie po meczu w Gdańsku i przed własną publicznością zagrać  po prostu dobry mecz – powiedział Robert Lis, trener Azotów-Puławy.

To, że mecze Ligi Europejskiej to ciężki orzech do zgryzienia wiadomo nie od dziś.  Azoty przekonały się o tym chociażby w poprzednim sezonie, gdzie po pewnej wygranej w 1 rundzie eliminacji w kolejnej fazie rozgrywek trafili na Fuchse Berlin, którzy to zakończyli puławską przygodę z europejskimi pucharami.

Wychodzimy na boisko żeby wygrywać, a nie żeby wyjść i przegrać  , bo to się mija z celem(…) na pewno nie zabraknie nam  ducha walki i będziemy walczyć od początku do końca  o to żeby wygrać.  Musimy być lepsi w bramce, musimy być lepsi w obronie,  musimy być skuteczniejsi w ataku. Jak nam się to uda, to wtedy nawiążemy równorzędną walkę – dodał  puławski szkoleniowiec.

Pełna rozmowa z trenerem Lisem dostępna poniżej:

Początek spotkania w Grupa Azoty Arena o godzinie 18:45.
Bilety  na mecz dostępne są   na eBilet: https://bit.ly/3QIGS7d

Informujemy, że do organizacji wydarzenia  włączyło się Miasto Puławy udzielając upustu za korzystanie z Grupa Azoty Arena podczas meczu.

Dodatkowo, na wtorkowym meczu przygotowana bęzie specjalną niespodziankę dla naszych najmłodszych kibiców. Interaktywna podłoga od FunFloor, to nowoczesne narzędzie edukacyjne wyposażone w pakiet animacji edukacyjnych oraz rekreacyjnych. Dzięki nawiązanej współpracy rodzice będą mogli dopingować drużynie w walce o awans do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej, a ich pociechy będą mogły wykorzystać ten czas na zabawę!