Sponsorskie Derby dla Azotów-Puławy!

5 лист. 2022 |

Kibice zgromadzeni dziś wieczorem w Grupa Azoty Arena nie mogli się nudzić. Mecz derbowy, pełen wrażeń, wielu emocji i zwrotów akcji, które poskutkowały remisem 31:31 oraz zwycięstwem Azotów-Puławy po rzutach karnych 4:1 zasłużył na miano sponsorskich derbów. MVP spotkania wybrany został Piotr Jarosiewicz.

Początek spotkania nie zwiastował batalii jaka rozegrała się w ostatnich minutach meczu. Początkowo to gospodarze dyktowali warunki gry wychodząc od samego początku spotkania na minimalne prowadzenie po trafieniach Piotra Jarosiewicza, Kacpra Adamskiego i Rafała Przybylskiego. Jednak goście z Tarnowa nie odpuszczali kroku i bacznie pilnowali własnej bramki i po pierwszej części pierwszej połowy odrobili straty i próbowali sforsować obronę Azotów-Puławy. W kolejnych 15 minutach ich plan spalił na panewce, ponieważ to gospodarze złapali drugi oddech w meczu i na przerwę schodzili z zaliczką 4 bramek. Po zmianie stron zobaczyliśmy odmienioną drużynę gości, którzy stopniowo odrabiali straty z pierwszej części spotkania i wyszli w pewnym momencie na dwubramkowe prowadzenie. Dużym osłabieniem dla puławian była również czerwona kartka dla Ivana Burzaka, który został odesłany z gry za trzecią indywidualną karę 2 minut w 45 minucie. Kolejne minuty to błędy w ataku i nieskuteczność rzutowa w obu drużynach, przemieszane dwuminutowymi wykluczeniami, stratami piłki, które w rezultacie zakończyły się remisem 31:31 w 60 minucie spotkania. Do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykorzystali gospodarze i po trafieniach Jarosiewicza, Vallesa, Fedeńczaka i Marciniaka oraz po dwóch udanych interwencjach Wojciecha Boruckiego Azoty-Puławy wygrały z Grupa Azoty Unia Tarnów 4:1 i dopisały cenne punkty do tabeli sezonu 2022/2023. MVP spotkania wybrany został Piotr Jarosiewicz z 8 bramkami na swoim koncie. Zakończony mecz śmiało możemy zakwalifikować do jednych z najbardziej emocjonujących derbów jakie rozegrały ze sobą obydwie drużyny.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 31:31 (20:16) k: 4:1

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy- Jarosiewicz 8, Zivković 6, Adamski 4 Przybylski 3,Valles 2, Marciniak 2, Burzak 2, Janikowski 2, Kowalczyk 1, Fedeńczak 1, Antolak, Konieczny, Górski

Grupa Azoty Unia Tarnów: Bartosik, Małecki – Minotsykyi 11, Podsiadło 8, Yoshida 5, Sanek 2, Boshkou 2, Słupski 2, Zahirovic 1, Pinda, Matsuura, Mrozowicz, Sikora, Wajda, Kasahara, Małek.