Szykujemy zespół na nowy sezon. Michał Jurecki pierwszym wzmocnieniem!

11 квіт. 2020 |

Przed nami nietypowe Świata Wielkanocne. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa humory nie są najlepsze. Dla naszych kibiców mamy coś na poprawę nastroju. Możemy oficjalnie ogłosić, że od nowego sezonu zawodnikiem Azotów-Puławy będzie Michał Jurecki.

Przed nami nietypowe Świata Wielkanocne. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa humory nie są najlepsze. Dla naszych kibiców mamy coś na poprawę nastroju. Możemy oficjalnie ogłosić, że od nowego sezonu zawodnikiem Azotów-Puławy będzie Michał Jurecki.

– Michał znalazł się na liście życzeń jaką przedstawił nam trener Lars Walther. To jeden z dwóch graczy, których życzyłby sobie nowy szkoleniowiec. Drugim jest bośniacki środkowy rozgrywający Josip Perić. Na dziś udało nam się dopiąć transfer Michała Jureckiego. Co do gracza z Bośni sprawa na razie jest otwarta, ale raczej będziemy rekomendowali trenerowi budowanie zespołu w oparciu o krajowych zawodników. Ten temat pozostawiamy otwarty – mówi Jerzy Witaszek, Prezes Azotów-Puławy.

Lista przedstawiona przez trenera Walthera zawiera 20 nazwisk. Na każdej pozycji (poza środkiem rozegrania) szkoleniowiec z Danii widzi dwóch obecnych graczy oraz młodego zawodnika z drugiego zespołu. Według przedstawionej listy w składzie zabrakło miejsca dla trzech aktualnych zawodników – Pawła Podsiadło, Bartosza Kowalczyka i Pawła Grzelaka.

– Epidemia koronawirusa daje nam się wszystkim mocno we znaki i sprawiła, że sprawy nie mogą toczyć się normalnym biegiem. Klub musi jednak funkcjonować i dajemy sobie radę. Wiemy, że za jakiś czas przezwyciężymy pandemię i wszystko znów wróci do normalności. Już dziś szykujemy się na tę chwilę, szykując zespół na nowy, mamy nadzieję bardzo udany dla nas sezon. Właśnie dlatego, wraz z życzeniami udanych Świąt przekazujemy kibicom niejako w prezencie informację o transferze Michała Jureckiego. W imieniu całego Klubu, wszystkich pracowników i zawodników życzę naszym kibicom dużo zdrowia, rodzinnej atmosfery i pozytywnie niezapomnianych Świąt Wielkanocnych – dodaje Prezes Witaszek.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na nietypową sytuację na razie niemożliwe będzie oficjalne zaprezentowanie nowego zawodnika Azotów-Puławy. Kiedy wszystko wróci no normy, co mamy nadzieję nastąpi w miarę szybko, Michał Jurecki przyjedzie do Puław, oficjalnie otrzyma koszulkę naszego Klubu i zostanie przedstawiony naszym kibicom.

I choć pewnie Michała Jureckiego specjalnie przedstawiać nikomu nie trzeba dodajmy, że jest to zawodnik lewego rozegrania, urodzony w 1985 roku, mierzący 198 cm. Wielokrotny reprezentant Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał blisko 200 meczów zdobywając 547 goli. Wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista z 2009 i 2015 roku. Jako zawodnik Vive Kielce wygrał Ligę Mistrzów i siedmiokrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski. Jest wychowankiem Tęczy Kościan. W swojej karierze występował w Chrobrym Głogów oraz niemieckich klubach – HSV Hamburg i TuS N-Lübbecke, a ostatnio zawodnik występującego w Bundeslidze Flensburga.