Udana inauguracja w 1.Lidze

19 вер. 2021 |

W sobotę, 18 września pierwszoligowcy Azotów-Puławy rozpoczęli rozgrywki. W inauguracyjnym starciu zmierzyli się na własnym parkiecie z KS Warszawianką Warszawa.

Od początku meczu widać było, że puławska młodzież dobrze przepracowała okres przygotowawczy. Wynik spotkania otworzył w piątej minucie Kamil Konieczny, który  w kolejnej minucie dorzucił jeszcze jedną bramkę (6’, 2:0). Podopieczni Piotra Pezdy grali odważnie i co najważniejsze skutecznie. W 28’ przewaga Azotowców wzrosła do pięciu bramek (10:5). Podrażnieni rywale mocno starali się utrudnić rozgrywanie akcji gospodarzom i udało im się zniwelować stratę do 3 trafień. Po trzydziestu minutach tablica wyników wskazywała 11:8 na korzyść Azotów.

Początek drugiej połowy pojedynku był wyrównany, a bramki padały z obu stron praktycznie na zmianę. W czterdziestej minucie warszawianie zbliżyli się do Azotów-Puławy II na jedną bramkę (14:13) i wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Azotów. Piotr Pezda uspokoił grę i udzielił praktycznych wskazówek, z których mądrze skorzystali jego zawodnicy, ponownie powiększając przewagę (19:15).  Liderem gospodarzy był niewątpliwie Kamil Konieczny, którzy pokonał warszawskiego bramkarza aż czternaście razy w trakcie trwania całego pojedynku! Na siedem minut do końca meczu goście zbliżyli się ponownie na dwa trafienia (20:18). Końcówka meczu należała do Azotów-Puławy II, którzy nie dali sobie wyrwać pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Azoty-Puławy II – KS Warszawianka Warszawa

Azoty-Puławy II: Borucki, Stachowiak, Szczęśniak – Konieczny 14, Szewczyk 3, Figura 3, Batyra 3, Sekuła 2, Czopek, Kobiałka, Głos, Cybula, Baranowski, Potucha, Urbanek, Maraszkiewicz

KS Warszawianka: Wnękowski 6, Starzyk 4, Smaga 3, Cicholski 3, Zbucki 2, Kalisiak 1, Kwiatkowski 1, Prokop 1, Ulatowski, Kaźmierczyk, Gołebiewski, Chudzik, Nazarek, Massalski.