Wstępny plan przygotowań do nowego sezonu PGNiG Superligi

10 лип. 2020 |

Szczypiorniści Azotów-Puławy po raz pierwszy spotkają się w poniedziałek, 13 lipca na testach na obecność koronawirusa. Następnie wykonane zostaną obowiązkowe badania do kart zdrowia oraz spotkanie z lekarzem medycyny sportowej. 

Szczypiorniści Azotów-Puławy po raz pierwszy spotkają się w poniedziałek, 13 lipca na testach na obecność koronawirusa. Następnie wykonane zostaną obowiązkowe badania do kart zdrowia oraz spotkanie z lekarzem medycyny sportowej. 

Kolejny dzień to ponowne testy – biegowe w hali sportowej oraz w siłowni. We wtorek w hali sportowej odbędzie się także uroczyste przekazanie koszulek z nazwiskami: Michałowi Jureckiemu, Mateuszowi Zembrzyckiemu oraz szkoleniowcowi, Larsowi Waltherowi.

Od środy do niedzieli włącznie piłkarze ręczni przebywać będą na zgrupowaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie przewidziane są po trzy treningi dziennie – bieganie, siłownia oraz piłka ręczna w hali sportowej KSZO.

Pierwszy sparing zaplanowano na 31 lipca. Drużyna wyjedzie do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie podejmie miejscowy Piotrkowianin, prowadzony przez naszego byłego zawodnika a później trenera, Bartosza Jureckiego.

6 sierpnia odbędzie się gra kontrolna z czeskim SKKP Handball Brno. W programie wydarzenia uwzględniono także prezentację drużyny oraz pożegnanie Pawła Grzelaka, który zakończył sportową karierę. Na chwilę obecną nie wiemy, czy do hali sportowej będą mogli wejść kibice.

7 i 8 sierpnia Azoty-Puławy sprawdzą swoją formę w dwumeczu z Mieszkowem Brześć. Obydwa spotkania odbędą się w puławskiej hali MOSiR.

Pierwszy turniej towarzyski rozegramy w Mielcu. Obok Azotów-Puławy i gospodarzy SPR Stali Mielec, w dwudniowym Memoriale Antoniego Weryńskiego zagrają Orlen Wisła Płock, NMC Górnik Zabrze, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, a także najlepsza drużyna Słowacji, Tatran Preszów.

21 sierpnia to dzień, kiedy zagramy mecz o półfinał PGNiG Pucharu Polski. Z ambitnym pierwszoligowcem zmierzymy się w Legnicy.

W ostatnią sobotę sierpnia zaplanowano pierwszy mecz w Lidze Europy. Tego dnia rozegrana zostanie 1 runda kwalifikacyjna. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn oraz formy rozgrywek, nasz zespół może rozpocząć występy w Lidze Europy od kolejnej rundy kwalifikacyjnej.

Inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi zaplanowano na pierwszą połowę września. Na razie nie znamy jeszcze konkretnej daty meczu, ani potencjalnego rywala.