Wygrana 1.Ligi na zakończenie sezonu

22 трав. 2021 |

W sobotę, 22 maja szczypiorniści rezerw Azotów-Puławy II rozegrali ostatni mecz w sezonie 2020/2021. Na własnym parkiecie pokonali MKS Mazur Sierpc.

Od początku tego starcia widać było ogromną mobilizację w szeregach puławskich zawodników. Azotowcy chcieli za wszelką cenę zaprezentować się z jak najlepszej strony i zakończyć sezon zwycięstwem. Zmotywowani szczypiorniści  od pierwszych minut mocno ruszyli do ataku i na przerwę schodzili prowadząc aż 18:10. W drugiej odsłonie meczu rywale nieco zaskoczyli puławian wychodząc wysoko do obrony. Zaczęły pojawiać się niewymuszone błędy i straty, a goście skrzętnie je wykorzystywali. Mimo początkowych problemów, puławianie osiągnęli zamierzony cel – pokonali drużynę z Sierpca i dopisali do ligowej tabeli kolejne trzy punkty.

Azoty-Puławy II – MKS Mazur Sierpc 31:28 (18:10)

Azoty-Puławy II: Wiejak – Przychodzeń 8, Baranowski 7, Konieczny 6, Szewczyk 5, Antoniak 3, Batyra 1, Figura 1, Sekuła, Malinowski, Urbanek, Potucha, Włudarczyk, Osiak, Głos.

MKS Mazur Sierpc: Malinowski 10, Lisicki 8, Laskowski 3, Królikowski 2, Listkowski 2, Krzemiński 1, Frydrychowicz 1, Mroczkowski 1, Biegalski, Chmielewicz, Strześniewski, Kałużny, Nowakowski, Dobies, Romatowski, Wąsicki.

Drużyna Azotów-Puławy II zakończyła sezon na 8 pozycji w grupie C,  zapewniając sobie bezpieczne utrzymanie się  w pierwszoligowych rozgrywkach.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie kryli zawodnicy, Kamil Konieczny i Eryk Figura oraz szkoleniowiec, Piotr Dropek, którzy podsumowali  mecz a także cały zakończony już sezon  na zapleczu ekstraklasy: