Zeszłoroczny Mistrz Polski Juniorów górą w starciu z Azotami

20 лют. 2021 |

20 luty 2021 to data której z pewnością długo nie zapomną kibice puławskiej piłki ręcznej. Mecz pomiędzy Azotami Puławy a ubiegłorocznym Mistrzem Polski Juniorów – UKS Anilaną Łódź zakończył się na korzyść gości.Na przerwę gospodarze schodzili z wynikiem 15 do 13. Cały mecz obfitował w emocje, był pełen dojrzałej gry z obu stron i bez wyraźnej przewagi żadnego z zespołów. Ostatnie minuty meczu były istnym apogeum nerwów! Minimalną przewagą, bo wynikiem 29 do 27 goście wyszarpali Puławianom pewny awans sprzed nosa. O końcówce zadecydowały kilkukrotne błędy w ataku zawodników Azotów i świetna dyspozycja bramkarza Anilany. Mimo porażki gospodarze stoją jeszcze przed szansą przejścia do dalszej części rozgrywek, a o tym zadecyduje wynik jutrzejszego pojedynku z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia MKS Pałac Młodzieży Tarnów zwyciężył z zespołem MKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski 35:29.

UKS Miś-KS Stal Gorzów Wielkopolski – MKS Pałać Młodzieży Tarnów 29:35 (16:18)

Gorzów: Renicki 11, Kolasa 5, Ufir 3, Olejniczak 3, Szembek 3, Malarek 2, Rzepka, Hulanicki, Kaniewski, Przybyła, Zarzyński, Miernik, Cieślik, Karelus.

Tarnów: Wątroba 11, Kosiba 6, Klamrzyński 5, Mróz 5, Mądel 3, Sikora 2, Bednarz 2, Hoim 1, Chłopek, Porębski, Kociuba, Wajda, Hołda, Kwarciński, Tuman, Małek.

Azoty-Puławy – UKS Anilana I Łódź 27:29 (15:13)

Puławy: Stachowiak, Ciupa, Mizura – Antolak 9, Osiak 6, Biskup 4, Szewczyk 3, Głos 2, Abramowicz 2, Figura 1, Potucha, Kobiałka, Cybula, Giza, Czopek, Lisowski.

Łódź: Węgliński 8, Kacprzak 7, Jakubiec 5, Świątkiewicz 4, Kolasiński 3, Kamiński 2, Marciniak, Mikulski, Gajewski, Metrycki, Szweda-Lewandowski, Samulczyk, Chybiński, Wrona, Kaźmierski, Bodek

Harmonogram niedzielnych meczów:

Godz. 10.00 (mecz MPJM/71)
UKS Anilana I Łódź – UKS Miś – KS Stal Gorzów Wlkp.
Godz. 12.00 (mecz MPJM/72)
AZOTY-PUŁAWY – MKS Pałac Młodzieży Tarnów
Godz. 13.30 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Sponsorem udziału Azotów-Puławy w Mistrzostwach Polski Juniorów (1/16) jest Główny Partner Klubu Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Ponadto drużynę wspiera Prezydent Miasta Puławy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za pośrednictwem  Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.