3 punkty 2.serii PGNiG Superligi jadą do Puław

11 вер. 2022 |

W niedzielę w Kwidzynie odbył się mecz 2.serii PGNiG Superlig w którym pewnie pokonaliśmy MMTS.

Mecz rozpoczął się od przewagi puławian, którzy po 9 minutach gry prowadzili 4:1. Dzięki interwencjom Łukasza Zakrety oraz bramkom Alana Guziewicza i Michała Potocznego gospodarze zdołali jednak zbliżyć się do rywali na jedną bramkę. Jak się okazało więcej nie byli w stanie wykrzesać tego dnia. MMTS grał bowiem przede wszystkim bardzo nieskutecznie czyniąc z Wojciecha Boruciego bohatera meczu. Wystarczy powiedzieć, że przez 15 minut kwidzynianie zdobyli zaledwie dwie bramki (Robert Kamyszek, Nikodem Kutyła) przy 8 trafieniach rywali. W efekcie po 25 minutach gry Azoty prowadziły w Kwidzynie aż 12:5!

W końcówce pierwszej połowy kwidzynianom udało się jednak nieco zmniejszyć dystans dzielący obie drużyny i na przerwę schodzili z pięciobramkową stratą. Po przerwie grę gospodarzy ożywił natomiast Bartosz Nastaj i wydawało się, że MMTS może odrobić istniejącą różnicę. Niestety podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zdołali jedynie zbliżyć się na 3 bramki. Co więcej kwidzynianie nadal byli nieskuteczni, a także popełniali proste błędy w rozegraniu. Puławianie nie mieli natomiast skrupułów w wykorzystywaniu takich prezentów. W 55 minucie, po trafieniach Marka Marciniaka i Rafała Przybylskiego przewaga Azotów wynosiła już 7 bramek – 26:19. Jak się okazało różnica ta utrzymała się już do końca tego spotkania i w bezpośrednim starcu polskich uczestników Ligi Europejskiej górą byli puławianie. Azoty-Puławy po dwóch meczach z kompletem punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W kolejnym meczu podejmą na swoim parkiecie drużynę Gwardii Opole.

MMTS Kwidzyn – KS Azoty Puławy 23:30 (9:14)

MMTS: Zakreta (4/24 – 17%), Dudek (5/13 – 38%) – Nastaj 6, Kutyła 6, Guziewicz 2, Szyszko 2, Landzwojczak 2, Kornecki 1, Peret 1, Potoczny 1, Grzenkowicz 1, Kamyszek 1 oraz Jankowski, Orzechowski, Majewski, Ekstowicz.