Arcyważne zwycięstwo rezerw Azotów-Puławy w Płocku

29 лист. 2020 |

Młodzi szczypiorniści Azotów-Puławy odnieśli pewne zwycięstwo z rezerwami Orlen Wisły Płock i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli.Do pierwszoligowej ekipy wrócili Kacper Adamczuk, Kamil Konieczny i Mateusz Flont. Do Płocka pojechał także Wojciech Borucki, który świetnie spisywał się w bramce.

Mecz rozpoczął się od dwóch celnych trafień gospodarzy i kilku prostych błędów drużyny gości. Pierwszą bramkę dla Azotów-Puławy II zdobył Dominik Antoniak. Po dwóch kolejnych trafieniach Karola Przychodzenia i jednej bramce Nafciarzy na tablicy wyników pojawił się remis (8’, 3:3). Przez kilka kolejnych minut trwała wymiana ciosów, jednak skuteczniejsi okazywali się podopieczni Piotra Dropka i Piotra Pezdy, którzy powiększali przewagę (13’, 4:8). Podrażnieni szczypiorniści z Płocka mocno ruszyli do ataku i zbliżyli się do puławian na trzy bramki (26’, 10:13). Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Azotów-Puławy II, Piotr Dropek i zmobilizował swoich zawodników. Pierwsza połowa zakończyła się udanym trafieniem przez niemal całe boisko Kacpra Adamczuka. Na przerwę puławianie schodzili z sześciobramkową zaliczką (30’, 10:16).

Druga część meczu to wyraźna przewaga w ofensywie szczypiornistów z województwa lubelskiego. Celnymi trafieniami z dystansu popisywali się Mateusz Flont i Kacper Adamczuk, a ze skrzydeł świetnie radzili sobie Kamil Konieczny i Karol Przychodzeń. W czterdziestej piątej minucie spotkania było już 18:25. Puławianom przytrafiło się kilka prostych błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystali gospodarze (27’, 26:31). Bramkową niemoc puławian przełamał efektownym trafieniem ze skrzydła Karol Przychodzeń. Ostatnie dwie minuty należały już do rezerw Azotów-Puławy, którzy dorzucili jeszcze dwie bramki i odnieśli zwycięstwo na terenie rywala.

Najskuteczniejszym graczem Azotów-Puławy II był Karol Przychodzeń, który bramkarza rywali pokonał aż dziesięciokrotnie. Drugi w kolejności, z ilością 6 bramek był Kamil Konieczny.

Orlen Wisła II Płock – Azoty-Puławy II 26:33 (10:16)

Azoty-Puławy II: Borucki, Wiejak, Stachowiak – Przychodzeń 10, Konieczny 6, Adamczuk 5, Antoniak 4, Szewczyk 3, Flont 2, Baranowski 2, Abramowicz 1, Batyra, Sekuła, Urbanek, Włudarczyk, Figura.