Czas na Gdańsk, czyli przed nami 4.seria PGNiG Superligi

22 wrz 2022 |

Po niespodziewanej stracie punktów przed własną publicznością  kolejnym naszym przeciwnikiem będzie  niespodzianka początku sezonu 2022/2023, TORUS Wybrzeże Gdańsk.

Po niespodziewanej stracie punktów przed własną publicznością  kolejnym naszym przeciwnikiem będzie  niespodzianka początku sezonu 2022/2023, TORUS Wybrzeże Gdańsk.

Gospodarze sobotniego meczu mają za sobą zwycięstwa z MKS Zagłębiem Lubin, Gwardią Opole i MMTS Kwidzyn. Z kolei zadaniem niebiesko-biało-czerwonych będzie  udowodnienie, że porażka w 3.serii była wypadkiem losowym, który więcej się nie powtórzy oraz powrót na właściwy tor prowadzący do kolejnego medalu Superligi. Jednak zaskakująca forma gdańszczan nie umknęła uwadze drużyny i w pełni przygotowani na to spotkanie wyjdą na parkiet  wyciągając wnioski z poprzedniej serii aby odzyskać zaufanie swoich kibiców:

Chłopaki dobrze grają w Gdańsku. Jest to młoda, ambitna i zawsze walcząca do końca drużyna. Widać, że te transfery  które zrobili są pożyteczne i układa im się ta gra za czym idą wyniki. Na pewno  nie będzie to łatwy mecz , ale jedziemy tam zdecydowanie po trzy punkty.  Dla mnie będzie to szczególny mecz, bo spędziłem tam 3 lata  i miło będzie tam wrócić – powiedział Kelian Janikowski, obrotowy Azotów-Puławy

Są pewne momenty kiedy jeszcze się gubię ale z treningu na trening będzie to wyglądało lepiej. Wybrzeże dobrze zaczęło ten sezon. Młodzi, ambitni i walczący . Będzie to ciężkie spotkanie w Gdańsku. – dodał Kamil Konieczny.

Na pewno nie będzie to łatwy mecz po  doznanej w ostatnim czasie niespodziewanej porażce, ale  zespół wyciągnął wnioski z własnych błędów:

My będziemy chcieli bardziej patrzeć na swoją grę i wyeliminować te błędy, które nam się zdarzyły w ostatnim meczu. Jeżeli to się uda na pewno będzie dużo łatwiej i myślę, że zdobędziemy kolejne punkty.  – zakończył II trener drużyny, Patryk Kuchczyński

Początek spotkania w Gdańsku w sobotę  24.09 o godzinie 17:00
Transmisja w Emocje.TV  https://emocje.tv/live/1234/torus-wybrzeze-gdansk-azoty-pulawy

Pełna rozmowa z zawodnikami oraz trenerem dostępna poniżej: