Czas na pierwszy mecz w nowym domu puławian!

6 paź 2021 |

Przed drużyną Azotów-Puławy 5. Seria PGNiG Superligi w której zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Przed drużyną Azotów-Puławy 5. Seria PGNiG Superligi w której zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Dla puławian będzie to wyjątkowy mecz, ponieważ odbędzie się w nowej hali sportowej na którą Niebiesko-Biało-Czerwoni czekali od początku sezonu. Sam mecz poprzedzi oficjalne otwarcie obiektu a dla zgromadzonych kibiców przygotowano widowisko medialno-artystyczne m.in. pokaz laserowo-pirotechniczny oraz występ skrzypaczki, Katarzyny Szubert

Samo spotkanie będzie nie lada gratką dla zgromadzonych w hali przy ulicy Lubelskiej 59 ponieważ Piotrkowianin od początku sezonu stawia rywalom twarde warunki gry i aktualnie posiada taką liczbę punktów co KS Azoty-Puławy S.A. Pikanterii spotkaniu nadaje fakt, że w pierwszym, przedsezonowym sparingu podopieczni Roberta Lisa przegrali po zaciętej walce  z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 2 golami i drużyna Azotów zamierza odpowiednio zrewanżować się sobotnim gościom.

Jednak zanim rozpocznie się mecz, kibice będą świadkami efektowej oprawy, powitania i prezentacji zespołu w ich nowym domu. Przedstawiciele klubu spodziewają się, że mecz odbędzie się przy pełnych trybunach, co powinno dodatkowo zmotywować puławską drużynę do pokazania się z jak najlepszej strony i walki do ostatniego rzutu.

 

„Z każdym przeciwnikiem czy to jest Piotrków czy Mielec trzeba zagrać na sto procent, nie można sobie pozwolić na rozluźnienie, bo już rozluźnienie było w meczu z Kaliszem. Z Piotrkowem mecze zawsze są ciężkie, bo nie dość, że był  horror w meczu ligowym, to ostatni sparing z nimi w sezonie przygotowawczym przegraliśmy. Mecz ligowy, na nowej hali, przy pełnej hali, więc nie możemy się pomylić i musimy być w pełni skoncentrowani” – powiedział Dawid Dawydzik, obrotowy Azotów-Puławy.

Mecz 5. Serii PGNiG Superligi Azoty-Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski już w sobotę o godzinie 19:10 w Nowej Hali MOSiR, ul. Lubelska 59. Transmisja meczu w TVP 3 Lublin.

Wcześniej, bo od godziny 17:00 rozpocznie się uroczystość otwarcia hali.