Dawid Fedeńczak skrzydłowym Azotów!

14 cze 2021 |

Dawid Fedeńczak, dwudziestotrzyletni prawoskrzydłowy od lipca 2021 roku będzie zawodnikiem Azotów-Puławy.

Dawid Fedeńczak, dwudziestotrzyletni prawoskrzydłowy od lipca 2021 roku będzie zawodnikiem Azotów-Puławy.

Dawid Fedeńczak urodził się 6 marca 1998 roku w Nowogardzie i od 2015 roku jest zawodnikiem Sandry SPA Pogoń Szczecin. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w wieku siedemnastu lat i do tej pory w PGNiG Superlidze rozegrał już niemal 150 meczów.

Pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski otrzymał w obecnym sezonie, był także w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Egipcie, jednak ostatecznie nie pojechał z kadrą na imprezę docelową.

Leworęczny prawoskrzydłowy całą seniorską karierę spędził w jednym klubie. Nadeszła pora na zmiany.

W Szczecinie spędziłem sześć sezonów. To tutaj stawiałem pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej i na pewno sentyment pozostanie. Doszedłem jednak do wniosku, że potrzebuję zmiany i kroku do przodu, żeby dalej się rozwijać. Kiedy otrzymałem propozycję zmiany barw klubowych, bardzo szybko doszliśmy do porozumienia, długo się nie zastanawiałem – komentuje Dawid Fedeńczak.

Prawoskrzydłowego czeka nie lada wyzwanie, bowiem jego rywalem na pozycji będzie rewelacyjnie spisujący się Ukrainiec, Andrii Akimenko.

Na początek chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony żeby wywalczyć sobie minuty na parkiecie. Chcę pomagać drużynie w osiąganiu wyznaczonych celów – zakończył Dawid.

Kontrakt z zawodnikiem będzie obowiązywał do 2024 roku.