Dwumecz ze Szwedami w drugiej rundzie eliminacji do EHF Ligi Europy

8 wrz 2020 |

Ósmego września odbyło się losowanie drugiej rundy eliminacyjnej EHF Ligi Europy. Los kojarzył podopiecznych Larsa Walthera ze szwedzkim IFK Kristianstad.

Ósmego września odbyło się losowanie drugiej rundy eliminacyjnej EHF Ligi Europy. Los kojarzył podopiecznych Larsa Walthera ze szwedzkim IFK Kristianstad.

Drużyna ze Szwecji to wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów i mistrz Szwecji. Szkoleniowcem IFK Kristianstad jest Ljubomir Vranjes, wicemistrz Olimpijski z Sydney, a także mistrz Świata oraz trzykrotny mistrz Europy. Zespół jest mieszanką młodości i doświadczenia.

Drużyna IFK Kristianstad ostatnie kilka sezonów grała w Lidze Mistrzów, a od tego sezonu grają w EHF Lidze Europy. Zespół złożony jest z doświadczonych zawodników, z których większość grała w Bundeslidze. Są tam także młodzi szczypiorniści, którzy już teraz aspirują na reprezentantów kraju. To bardzo dobra ekipa, zwłaszcza wyjściowa siódemka – mówi trener puławian, Lars Walther.

Naszych szczypiornistów czekają niezwykle wymagające pojedynki, jednak zarówno trener jak i obrotowy, Łukasz Rogulski są dobrej myśli.

Na pewno nie jest to najlepszy zespół, na jaki mogliśmy trafić w losowaniu, ale nie jest to też przeciwnik, którego nie jesteśmy w stanie pokonać. Drużyna IFK Kristianstad ma świetnych zawodników, kilku obecnych i byłych reprezentantów Szwecji. Jak to w Skandynawii, zespół jest szybki, grają niewygodną piłkę dla całej Europy. Nie miałem jeszcze okazji zmierzyć się z tą drużyną i na pewno będą to ciężkie mecze, ale patrzę pozytywnie i mam nadzieję, że uda nam się ich pokonać – dodał Łukasz Rogulski.

Oczekuję dwóch, niezwykle ciężkich pojedynków, ale równocześnie wierzę, że będą to dwa dobre mecze. Uważam, że drużyna, która danego dnia będzie w lepszej dyspozycji, wygra – zakończył szkoleniowiec, Lars Walther.

Pierwsze starcie ze Szwedami zaplanowano na wtorek, 22 września w Puławach. Rewanż odbędzie się tydzień później w Kristianstad. Zwycięzcy awansują do fazy grupowej rozgrywek.