Dziesiątka w Piotrkowie

8 lut 2020 |

Efektownie kończymy kolejny mecz w PGNiG Superlidze. Dziś nie daliśmy szans Piotrkowianinowi, wygrywając na ziemi łódzkiej 10 golami – 35:25. W drugiej połowie Mateusza Serokę (na zdjęciu) zastąpił udanie debiutujący w zespole Andrii Akimenko, zdobywca siedmiu goli.

Oczywiście bardzo nas cieszy kolejne, okazałe zwycięstwo. Trzeba przyznać, że ekipa gospodarzy postawiła nam zwłaszcza w początkowej fazie meczu trudne warunki. W drugiej połowie lepiej poukładaliśmy sobie grę w obronie i to zaskutkowało szybkimi kontrami i łatwymi golami. Dzięki temu odjechaliśmy rywalom i zbudowaliśmy wyraźną przewagę. Trzeba tu dodać, że w meczu tym wprowadziliśmy kilka elementów, których do tej pory nie graliśmy. Przede wszystkim brak zmiany do ataku i obrony spowodował, że lepiej organizowaliśmy się w defensywie – skomentował wygrany mecz Michał Skórski, trener Azotów-Puławy.

Piotrkowianin – Azoty-Puławy 25:35 (12:14)
Piotrkowianin: Procho, Kot, Turkowski – Swat 5, Tórz 5, Rutkowski 4, Surosz 3, Pacześny 3, Gluch 2, Iskra 1, Kaźmierczak 1, Pożarek 1, Szopa, Nastaj, Mastalerz.
Azoty-Puławy: Bogdanov – Akimenko 7, Podsiadło 6, Rogulski 6, Łangowski 3, Dawydzik 3, Jarosiewicz 3, Przybylski 2, Szyba 2, Bachko 1, Kowalczyk 1, Gumiński 1, Seroka, Adamczuk.