Elektryzujące starcie na szczycie

4 lut 2021 |

Już w najbliższą sobotę, 6 lutego odbędzie się starcie, które od lat elektryzuje kibiców piłki ręcznej w Puławach. Azoty-Puławy wyjeżdżają do Płocka, gdzie zmierzą się z miejscowymi Nafciarzami.

Już w najbliższą sobotę, 6 lutego odbędzie się starcie, które od lat elektryzuje kibiców piłki ręcznej w Puławach. Azoty-Puławy wyjeżdżają do Płocka, gdzie zmierzą się z miejscowymi Nafciarzami.

Pojedynek ten może być wyznacznikiem tego, czy już w tym sezonie puławianie są w stanie „ugryźć” Orlen Wisłę Płock w walce o drugie miejsce na podium. Na pewno faworytem tego starcia są płocczanie, ponieważ będą grać na własnym parkiecie.

Zespół z Płocka jest jednym z najlepszych w Polsce, a także liczących się w Europie. Przeciwnik mocny, szczególnie na własnym boisku. Obejrzeliśmy wszystkie spotkania, które w ostatnim czasie grała Wisła. Płocczanie bardzo dobrze grają w obronie. Wyprowadzają w każdym meczu dużo szybkich ataków, z których rzucają mnóstwo bramek. To jest ich najsilniejsza strona – powiedział Michał Skórski, drugi trener Azotów-Puławy.

Orlen Wisła Płock „pandemiczny” sezon rozpoczęła od porażki w Szczecinie, a rok 2020 zakończyli wyraźną przegraną z mistrzem Polski, Łomżą Vive Kielce. Na europejskich parkietach jednak radzą sobie świetnie, wygrywając mecz za meczem.

Jesteśmy bardzo ciekawi tego meczu. Teraz jeszcze mają jakieś problemy z bramkarzem, bo widziałem, że reaktywowali Marcina Wicharego do składu na mecz z Kaliszem. Osłabienie ich zespołu może nas cieszyć, ale każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że mają bardzo dobrych zawodników i to drużyna z górnej półki. Pojedziemy do Płocka, postawimy się bardzo mocno i będziemy chcieli przywieźć stamtąd trzy punkty – prognozuje Rafał Przybylski, rozgrywający puławian.

Co jest najsilniejszą stroną  drużyny z województwa mazowieckiego?

Na pewno bramka w Płocku jest mocna, co udowodnił Loczek (Adam Morawski, przyp. red.) na Mistrzostwach Świata. Mam nadzieję, że nie będzie kontynuował tej dobrej passy z Egiptu. Płock słynie też z dobrej obrony, która pomaga bramkarzom. Jak widać my też broniliśmy dobrze w ostatnim meczu z Chrobrym Głogów, świetnie zaprezentował się Mateusz Zembrzycki. Bramkarzowi gra się o wiele łatwiej, gdy obrona gra dobrze i tak będziemy starali się zagrać w Płocku – dodał Rafał Przybylski.

Orlen Wisła Płock ma jedną z lepszych obron w Superlidze. Niko Mindegia jest ich mózgiem w ataku. Chciałoby się powiedzieć, że kluczowym zawodnikiem w naszej drużynie jest oczywiście Michał Jurecki, wydaje mi się jednak, ze bramka może być znowu naszym mocnym punktem i we współpracy z obroną bramkarze będą mieli ciekawy procent w bramce – zakończył Dawid Dawydzik, obrotowy puławian.

Pojedynek z Orlen Wisłą Płock zaplanowano na sobotę, 6 lutego. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport, w Internecie na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport od 17:10. Pierwszy gwizdek starcia w Orlen Arenie o 17:15.