Finał II Turnieju Zręcznych Przedszkolaków za nami. Oto zwycięzcy!

29 lis 2023 |

Środa w Grupa Azoty Arena stanęła pod znakiem rywalizacji młodych adeptów piłki ręcznej z puławskich przedszkoli. To właśnie oni rywalizowali w drugiej edycji Turnieju Zręcznych Przedszkolaków, który został zorganizowany przy wsparciu Miasta Puławy, MOSiR Puławy oraz Grupy Azoty Puławy.. W finałowych zmaganiach zmierzyły się przedszkolaki z czterech puławskich przedszkoli, które rywalizowały w 7 konkurencjach sportowych. Zwycięzcami Turnieju zostały przedszkolaki z Przedszkola nr 7 w Puławach.

W finałowym turnieju, który poprzedzony był dwoma półfinałami udział wzięły dzieci z przedszkoli nr 2, nr 5, nr 7 oraz  nr 10.  Sam turniej składał się z  7 konkurencji: skok na jednej nodze, tor przeszkód, trzy wyścigi rzędów, slalom oraz rzut do bramki. Każda drużyna otrzymywała punkty za zajęte miejsca w danej konkurencji, które zsumowane wyłoniły miejsca końcowe całego Turnieju.

II Turniej Zręcznych Przedszkolaków wygrało tak jak przed rokiem Przedszkole  nr. 7. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr. 5, trzecie Przedszkole nr. 2, a czwarte przydało Przedszkolu nr. 10.

Nagrody oraz medale wręczyli: kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Puławy, pani Agnieszka Zamojska oraz dyrektor sportowy KS Azoty-Puławy S.A. Marcin Kurowski.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Turnieju Zręcznych Przedszkolaków był Artur Witkowski, któremu w organizacji turnieju pomagali Ryszard Antolak oraz Karol Goś. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Miasta Puławy.