Juniorzy Azotów-Puławy rozpoczynają 1/16 finału Mistrzostw Polski

19 sty 2023 |

Już w najbliższy weekend nasi juniorzy rozpoczną walkę w Turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR przy al. Partyzantów 11 w Puławach.

Mimo przerwy w rozgrywkach Superligi, nasi młodzi zawodnicy nie mają odpoczynku i już w dniach 20-22 stycznia zagrają w Turnieju 1/16 finału Mistrzosw Polski Juniorów Dzięki dobrym wynikom i zwycięskiej postawie Azoty-Puławy zostały organizatorem tego turnieju.

Z tej okazji zapytaliśmy trenera oraz zawodników naszej juniorskiej drużyny o przedturniejowe nastroje w szatni.

Pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej junirów dało nam bezpośredni awans do finałów Mistrzosw Polski i również możliwość organizacji Turnieju. Wszystkie osoby, które mają ochotę i przyjdą na halę myślę, że czeka dużo emocji i naprawdę przyjemna dla oka piłka ręczna. Wygranych obiecać nie mogę, ale napewno obiecuję, że będziemy walczyć - tego jestem pewny. Wszystkiego zdradzać nie będę, ale na pewno nie uniknęliśmy chorób, bo okres jest jaki jest, ale już jest wszystko w porządku. Staraliśmy się przygotowac taktycznie pod zespoły, bo udało nam się uzyskac pewne informacje na temat naszych przeciwników. Jesteśmy gotowi, jesteśmy dobrej myśli i czekamy - powiedział trener Piotr Pezda.

Czekają nas mocne trzy mecze i walka o awans do kolejnej rundy Mistrzostw. Przeciwnicy dosyć ciężcy, Drużyna z Ustronia to podobno najcięższa drużyna, ale jesteśmy nastawieni na walkę z nimi - dodał skrzydłowy Azotów-Puławy, Szymon Sekuła.

Nastroje panują świetne wręcz można powiedzieć ponieważ gramy we własnej hali co dodaje nam pewności siebie. Jest to hala w której trenujemy codziennie, którą znamy i która jest naszym drugim domem. Od kilku tygodni wszyscy jesteśmy skupieni na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw. Pomimo tego, że niektórzy ze względu na ferie mają wolne, to my dalej trenujemy, żeby jak najlepiej przygotować sie do tych meczów. Nie będą to łatwe mecze, bo wiadomo, że Mistrzostwa Polski, to poziom wyższy niż Liga Wojewódzka. 1/16 też zobowiązuje, żeby wyjśc z grupy - zakończył Kuba Bereziński, rozgrywający Azotów.

Turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej odbędzie się w dniach 20-22 stycznia. PIerwszego dnia o godzinie 16:00 swój mecz rozegrają UKS AZS Włocławek oraz UKS KRAKOWIAK 85 Kraków. W drugim tego dnia meczu Azoty-Puławy podejmą MKS Ustroń. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Wsparcie w organizacji turnieju zostało zapewnione przez Grupę Azoty Puławy, Miasto Puławy, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Związek Piłki Ręcznej.

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych zawodników z trybun!

Pełna rozmowa dostępna poniżej:

 

Terminarz 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej: