Kielce pokonane! Kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Juniorów

6 lut 2021 |

Juniorzy Piotra Pezdy zwyciężyli w kolejnym meczu turnieju 1/16  Mistrzostw Polski Juniorów! Puławianie mierzyli się z gospodarzami, KS Vive Kielce i pokonali miejscowych  37:34.

Mecz z gospodarzami, KS Vive Kielce miał być najtrudniejszym pojedynkiem na turnieju i taki właśnie był.  Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, dobrymi akcjami popisywali się zarówno gospodarze, jak i goście. W końcówce jednak puławianom przydarzyło się kilka błędów, a więcej zimnej krwi zachowali kielczanie i odskoczyli na trzy bramki.  Druga odsłona meczu rozpoczęła się koncertowo w wykonaniu Azotów-Puławy. Młodzi zawodnicy reprezentujący województwo lubelskie wrzucili szósty bieg i w ciągu czterech minut odrobili straty (34′, 21:21), a w kolejnych  ośmiu minutach rzucili jeszcze  dziewięć bramek, budując bezpieczną przewagę (42′, 24:30). Puławianie do końca meczu kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku i zwyciężyli  różnicą trzech trafień,  pieczętując tym samym awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski Juniorów z pierwszego miejsca w grupie.

Gratuluję całej mojej drużynie, bo zagrali naprawdę dobry mecz z bardzo mocnym przeciwnikiem. Jeśli chodzi o naszą grę w ataku, to nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, atak pozycyjny wyglądał bardzo dobrze. Po pierwszej połowie musieliśmy troszeczkę kombinować w obronie, stanęliśmy 5-1 i dało to znakomity rezultat. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz i taki właśnie był od pierwszej do sześćdziesiątej minuty.  Ogromnie się cieszymy, zarówno ja, jak i drugi trener i sami zawodnicy, ale kontrolujemy emocje, bo turniej trwa dalej, przed nami jeszcze jeden mecz.  Jutrzejsze spotkanie trzeba rozegrać tak samo jak te dwa, które mamy już za sobą. Najważniejsza jest koncentracja, żeby wygrać i zakończyć turniej bez kontuzji –  podsumował trener, Piotr Pezda.

KS Vive Kielce – Azoty-Puławy 34:37 (21:18)

Azoty-Puławy: Stachowiak, Ciupa, Markiewicz – Górski 12, Szewczyk 7, Biskup 6, Mitruczuk 4, Antolak 4, Abramowicz 3, Figura 1, Potucha, Głos, Kobiałka, Cybula, Giza, Lisowski.

W ostatnim meczu turnieju Azoty-Puławy podejmą MDK Bartoszyce. Spotkanie rozpocznie się  o 10:00. Link do transmisji

Sponsorem udziału Azotów-Puławy w Mistrzostwach Polski Juniorów (1/16) jest Główny Partner Klubu Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.. Ponadto drużynę wspierają Prezydent Miasta Puławy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za pośrednictwem Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.