Kowal, Boogie, Nacho....DZIĘKUJEMY!

22 maj 2023 |

Informujemy, że wraz z zakończeniem sezonu 2022/2023 z drużyny Azotów-Puławy odchodzą bramkarz Vadim Bogdanow oraz dwójka rozgrywających: Bartosz Kowalczyk i Ignacio Valles Beccera.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że wraz z zakończeniem sezonu 2022/2023 pracę w klubie zakończy trener Robert Lis. Dziś chcielibyśmy przekazać, że w sezonie 2023/2024 w niebiesko-biało-czerwonych barwach nie zobaczymy trzech zawodników.

Vadim Bogdanov był związany z Azotami-Puławy przez 10 sezonów (2013-2023) i w tym czasie zdobył z drużyną 6 brązowych medali Mistrzostw Polski oraz srebrny medal Pucharu Polski. 

 

Bartosz Kowalczyk w puławskim klubie spędził 8 sezonów i przyczynił się do zdobycia 6 brązowych medali Mistrzostw Polski oraz srebrnego medalu Pucharu Polski. W ostatnim sezonie wystepów w barwach Azotów zdobył 65 bramki oraz 66 asyst. 


 

Ignacio Valles Beccera reprezentował Azoty-Puławy w sezonie 2022/2023. W tym czasie został niekwestionowanym królem asyst PGNiG Superligi zapisujac na swoim koncie aż 193 asysty oraz zdobywając 58 bramek. Popularny Nacho podczas meczu z Górnikiem Zabrze wyrównał także rekord PGNiG w klasyfikacji asyst w jednym meczu (16). 

Przed pierwszym gwizdkiem ostatniego spotkania sezonu PGNiG Superligi, Dyrektor Sportowy KS Azoty-Puławy S.A. Marcin Kurowski oficjalnie podziękował odchodzącym zawodnikom i trenerowi za zaangażowanie oraz grę w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Z kolei po zakończeniu meczu wszyscy kibice mieli okazję spotkać się bezpośrednio z zawodnikami i w prywatnych rozmowach podziękować im za pracę na rzecz puławskiego Klubu.