Mateusz Flont i Kacper Adamczuk zmieniają barwy klubowe

22 sty 2021 |

Od 1 lutego rozgrywający Azotów-Puławy Kacper Adamczuk i Mateusz Flont oficjalnie będą reprezentować barwy SPR Stali Mielec.

Od 1 lutego rozgrywający Azotów-Puławy Kacper Adamczuk i Mateusz Flont oficjalnie będą reprezentować barwy SPR Stali Mielec.

Zawodnicy zostają wypożyczeni do mieleckiego klubu na okres 1,5 roku z możliwością przedłużenia kontraktów, jednak  po 31.05.2021  obaj rozgrywający, na wniosek KS Azoty-Puławy S.A. mogą wrócić do Puław.

Mateusz Flont jest wychowankiem Azotów-Puławy i pierwszy raz w dotychczasowej karierze zmienia barwy klubowe. Kacper Adamczuk z drużyną z województwa lubelskiego związany jest od pięciu lat. Obaj zawodnicy częściej pojawiali się na parkiecie w drużynie rezerw Azotów, grającej w 1.Lidze. Kiedy pojawiła się propozycja wypożyczenia do Stali Mielec, szczypiorniści udali się na testy, podczas których rozegrali także mecze kontrolne (w tym dwukrotnie przeciwko Azotom-Puławy) i po kilku dniach podpisali kontrakty.

Zarówno Mateusz jak i Kacper cieszą się z możliwości dalszego rozwoju w nowym klubie. Zostali ciepło przyjęci przez kolegów z drużyny oraz szkoleniowca. Chwalą sobie także atmosferę w drużynie i są zadowoleni, że do Mielca przeszli razem, ponieważ aklimatyzacja w nowym miejscu przebiegnie z pewnością sprawniej.

Życzymy powodzenia w nowych barwach i wielu udanych występów na parkietach PGNiG Superligi.