Azoty-Puławy z piątym miejscem w sezonie 2023/2024. Zwycięstwo z ENERGA MKS Kalisz na koniec sezonu ORLEN Superligi.

29 kwi 2024 |

Poniedziałkowy mecz Azotów-Puławy był ostatnim występem ligowym niebiesko-biało-czerwonych w sezonie 2023/2024. W meczu o 5 miejsce puławianie pewnie pokonali przed własną publicznością drużynę ENERGA MKS Kalisz 30:25. MVP spotkania został wybrany fenomenalny po raz kolejny Zurabi Tsintsadze, bramkarz Azotów-Puławy.

O wyniku tego spotkania zadecydowała druga połowa a w szczególności jej ostatnie fragmenty. Do przerwy były remis 11 do 11 a po wznowieniu gry przyjezdni dość szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Na 15 minut przed końcem Azoty doprowadziły do wyrównania, a ostatnie minuty w pełni należały do podopiecznych Sergeya Bebeshki. W szczególności w ataku imponował obrotowy Azotów-Puławy, Ivan Burzak, który mecz skończył z siedmioma trafieniami na koncie. Piotr Jarosiewicz zapisał w swoim dorobku pięć bramek, a bohaterem spotkania i po raz kolejny wybrany MVP został fenomenalny tego wieczoru Zurabi Tsintsadze, który bronił przez cały mecz z blisko 50% skutecznością. Azoty-Puławy w meczu o 5 miejsce ORLEN Superligi sezonu 2023/2024 pokonały ENERGA MKS Kalisz 30:25.

Azoty-Puławy – ENERGA MKS Kalisz 30:25 (11:11)

Azoty-Puławy: Tsintsadze, Zembrzycki, Borucki – Burzak 7, Jarosiewicz 5, Adamski 4, Przybylski 4, Ostroushko 3, Marciniak 3, Górski 2, Jaworski 2, Gogola, Zarzycki, Urbanek, Juszczak, Fedeńczak.

ENERGA MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Starcevic 6, Kowalczyk 3, Pilitkowski 3, Biernacki 3, Wróbel 2, Komarzewski 2, Kus 2, Molski 1, Drej 1, Bekisz 1, Kucharczyk 1, Antolak, Nejdl, Karpiński