Mistrzostwa Polski Juniorów: Azoty-Puławy wygrywają z Opolem

5 lut 2021 |

Podopieczni Piotra Pezdy od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Puławianie pokonali Gwardię I Opole, prowadząc w trakcie meczu nawet 9 golami.

Pierwsza połowa starcia była bardzo wyrównana,  żadna z drużyn nie mogła zbudować sobie przewagi. Ostatnie trzy minuty pierwszej części meczu to popis puławian, którzy odskoczyli rywalom na pięć bramek. W drugiej połowie młodzi szczypiorniści z województwa lubelskiego pokazali się z najlepszej możliwej strony, raz po raz  pokonując bramkarza Gwardii Opole.  W 51 minucie meczu, kiedy Azoty-Puławy prowadziły dziewięcioma bramkami (32:23), trener Piotr Pezda dał  odpocząć podstawowym zawodnikom., a na boisku zameldowali się zmiennicy. Puławianie wygrali pierwsze starcie na mistrzostwach różnicą dwóch bramek.

Gwardia I Opole – Azoty-Puławy 31:33 (15:20)

Azoty-Puławy: Stachowiak, Ciupa, Mizura – Górski 9,Szewczyk 6, Figura 6, Mitruczuk 4, Antolak 3, Abramowicz 3, Biskup 2, Osiak, Kobiałka, Cybula, Głos, Potucha, Lisowski.

W drugim meczu 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów gospodarze, KS Vive Kielce pewnie pokonali MDK Bartoszyce (38:19) i obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie.  W sobotę, 6 lutego  w samo południe rozpocznie się pojedynek numer dwa, a rywalem puławian będą kielczanie.  Link do transmisji

Udział Azotów-Puławy w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów wspiera Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za pośrednictwem  Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej.