Nowa hala coraz bliżej!

25 sty 2021 |

W poniedziałek, 25 stycznia drużyna Azotów-Puławy wybrała się do nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej. Potężny obiekt zrobił ogromne wrażenie na puławskich szczypiornistach!

W poniedziałek, 25 stycznia drużyna Azotów-Puławy wybrała się do nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej. Potężny obiekt zrobił ogromne wrażenie na puławskich szczypiornistach!

Budowa nowoczesnej hali sportowej rozpoczęła się latem, 2018 roku. Prace zakończono z końcem grudnia 2020 roku, a obecnie trwają odbiory techniczne, sprzątanie i porządkowanie. Konieczne jest jeszcze uzyskanie wszelkich zgód na użytkowanie obiektu od upoważnionych instytucji.

Hala widowiskowo-sportowa korzysta z wymienników ciepła, których zadaniem jest ogrzewanie w zimie i chłodzenie latem. Obiekt pomieści ok. 3,2 tys. widzów po rozłożeniu trybun teleskopowych. Zamontowane krzesełka na trybunach są w odcieniach czerwieni i granatu.

Wykończenie profesjonalnej podłogi sportowej stanowi deska z klonu północnoamerykańskiego – puławscy zawodnicy zyskają warunki prosto z ligi NBA. Powierzchnia samej posadzki sportowej to 2700 m2, tym samym arena stała się obiektem o największej powierzchni posadzki sportowej tego typu w Europie! Wewnątrz hali zmieszczą się więc trzy boiska – dwa pełnowymiarowe do piłki ręcznej (w poprzek), co ułatwi treningi większej liczby sportowców w tym samym czasie. Ponadto, na środku parkietu znajduje się także boisko do mini piłki ręcznej, wykorzystywane także do siatkówki, koszykówki i innych dyscyplin sportowych. Puławska hala będzie mogła być wykorzystywana nie tylko jako miejsce rozgrywek sportowych, ale także koncertów, targów, konferencji itp.

Oświetlenie wewnątrz obiektu pozwoli na przeprowadzanie transmisji rozgrywek w jakości HD. W budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, siłownia, sale konferencyjne, VIP-roomy, szatnie, sanitariaty, sala do sportów walki, aerobiku, miejsce dla komentatorów i kamer telewizyjnych, a także zaplecze gastronomiczne. Dookoła budynku powstał oświetlony parking na ok. 300 miejsc, w tym 12 miejsc dla niepełnosprawnych i 5 autokarów.

Termin oddania hali do użytku niestety nie jest jeszcze znany. Najpewniej będzie to późna wiosna tego roku.