Po meczu z Górnikiem Zabrze – skrót, fotorelacje, wypowiedzi

7 cze 2021 |

Prezentujemy skrót pojedynku 26. Serii PGNiG Superligi pomiędzy  Górnikiem Zabrze a Azotami-Puławy, rozgrywanego 5 czerwca w Zabrzu. Spotkanie było transmitowane w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Prezentujemy skrót pojedynku 26. Serii PGNiG Superligi pomiędzy  Górnikiem Zabrze a Azotami-Puławy, rozgrywanego 5 czerwca w Zabrzu. Spotkanie było transmitowane w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

PGNiG Superliga. Azoty Puławy z brązem.  Jeśli jest sukces, to musi też być świętowanie. Azoty Puławy pierwszą celebrację miały za sobą już w hali Górnika Zabrze po sobotnim zwycięstwie 28:22 w 26. serii spotkań, które dało zespołowi Roberta Lisa brązowe medale.

Bartosz Kowalczyk po meczu o brąz: gratulacje należą się całemu zespołowi. Mecz Górnik Zabrze – Azoty Puławy wyłonił brązowego medalistę PGNiG Superligi w sezonie 2020/21. Piłkarze ręczni Azotów Puławy podnieśli się po przegranej pierwszej połowie i wygrali z Górnikiem na wyjeździe wynikiem 28:22. – Chcieliśmy wszyscy zagrać jak najlepiej. Chcieliśmy dać z siebie maksimum możliwości. Gratulacje należą się całemu zespołowi – powiedział Bartosz Kowalczyk z Azotów Puławy.

Robert Lis: zakładaliśmy, że Zabrze nie wytrzyma presji i walki fizycznej. Azoty Puławy zdobyły brązowe medale PGNiG Superligi. W sobotę pokonały Górnika Zabrze 28:22. W pierwszej części sytuacja nie wyglądała kolorowo dla gości, ale Robert Lis wytłumaczył, dlaczego gra jego zespołu zmieniła się po przerwie. – Mieliśmy założenie, żeby grać twardo w obronie. Myśleliśmy, że Zabrze nie wytrzyma tej presji i walki fizycznej. Tak się faktycznie stało. Do tego obrona i bramkarz zafunkcjonowały tak jak powinny – powiedział w rozmowie z Damianem Pechmanem.

Michał Szyba: ten pierwszy medal, prawdopodobnie ostatni, smakuje wyjątkowo. Azoty Puławy zdobyły brązowe medale PGNiG Superligi. Wszystko dzięki zwycięstwu w sobotnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze 28:22. Ten triumf też jest wyjątkowy dla Michała Szyby, który żegna się z polską liga. – W ostatnim miesiącu miałem zniżkę formy. Chciałem pomóc, ale nie zawsze to wychodziło. Czapki z głów dla chłopaków, że to pociągnęli i mamy ten medal – powiedział w rozmowie z Damianem Pechmanem.

Jerzy Witaszek: przyszłość Roberta Lisa? Ma kontrakt na następny sezon. Azoty Puławy mogą świętować po 26. serii PGNiG Superligi. Wygrana 28:22 z Górnikiem Zabrze dała im brązowe medale. – Na tym polega sport, że trzeba walczyć od początku do końca. Nie liczy się to, co się dzieje w trakcie sezonu, a to, co jest na jego końcu – powiedział Jerzy Witaszek, prezes zwycięskiego zespołu.

Vadim Bogdanov – podsumowanie meczu o brąz

Fotorelacja z meczu:

Fotorelacja z wręczania brązowych medali: