Sponsorskie derby dla Puław

25 wrz 2019 |

Dziesięciobramkową wygraną zakończył się mecz Azotów-Puławy z Grupą Azoty Tarnów. Spotkanie dwóch drużyn sponsorowanych przez Grupę Azoty wzbudzało emocje przez pierwsze 20 minut. Później wydarzenia na parkiecie zdominowali puławianie.

Dziesięciobramkową wygraną zakończył się mecz Azotów-Puławy z Grupą Azoty Tarnów. Spotkanie dwóch drużyn sponsorowanych przez Grupę Azoty wzbudzało emocje przez pierwsze 20 minut. Później wydarzenia na parkiecie zdominowali puławianie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w 2 minucie prowadzili 2:0. Goście, którzy w przedsezonowym sparingu przegrali w Puławach kilkunastoma bramkami, tym razem nie zamierzali oddawać faworytowi pola. Tarnowianie szybko wyrównali i prowadzili z Azotami-Puławy wyrównany bój. Goście potrafili dość łatwo forsować obronę miejscowych, jednocześnie skutecznie utrudniając puławianom grę w ataku. Wymiana ciosów trwała do około 20 minuty i stanu 7:7. Ostatnie 10 minut pierwszej odsłony to dominacja miejscowych, którzy wygrali ten fragment 8:1 i schodzili na przerwę z wyraźna przewagą. Doskonale w tym czasie grał Łukasz Rogulski, który w osiem minut zapisał na swym koncie cztery trafienia.

Siedmiobramkowa zaliczka z pierwszej odsłony ustawiła mecz. W drugiej połowie puławianie zdawali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Do bólu skuteczny z rzutów karnych był Wojciech Gumiński, z drugiej linii pewnie rzucał Antoni Łangowski, a na kole świetnie radzili sobie Łukasz Rogulski i Dawid Dawydzik. Goście grali ambitnie i starali się pozostawić w Puławach jak najlepsze wrażenie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Kowalik.

Pod koniec meczu trener Michał Skórski pozwolił zagrać zmiennikom. Na parkiecie pojawił się m.in. Kacper Adamczuk, który swój występ zaznaczył trafieniem.

Ostatecznie Azoty-Puławy bardzo pewnie pokonały Grupę Azoty Tarnów i dzięki kolejnym trzem punktom umocnili się na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Tarnów 28:18 (15:8)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Gumiński 7, Łangowski 5, Rogulski 4, Dawydzik 3, Seroka 3, Przybylski 1, Adamczuk 1, Szyba 1, Grzelak 1, Moryń 1, Jarosiewicz 1, Kowalczyk, Skwierawski, Kasprzak.
Grupa Azoty: Małecki, Barnaś – Kowalik 5, Tarcijonas 3, Grozdek 2, Grabowski 1, Wojdan 1, Sanek 1, Nowak 1, Dadej 1, Kuźdeba 1, Misiewicz 1, Pedryc 1, Lazarowicz, Niemiec.