Szlachetna Paczka 2020

13 gru 2020 |

Jak co roku Azoty-Puławy włączyły się do akcji Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak co roku Azoty-Puławy włączyły się do akcji Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku wybraliśmy rodzinę z Puław, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Zebraliśmy pieniądze wśród zawodników, sztabu szkoleniowego, pracowników i Zarządu Klubu. Wszyscy z chęcią włączyli się do akcji. Następnie wybraliśmy się do sklepów, gdzie kupiliśmy żywność, środki chemiczne, pościel, a także rozkładaną sofę, czy wkrętarkę. Dodatkowo dla każdego członka Rodziny kupiliśmy mały świąteczny upominek. Następnie spakowaliśmy zakupy w świąteczne paczki, których uzbierało się aż osiemnaście. Napisaliśmy również list do Rodziny oraz do paczek dorzuciliśmy autografy całej drużyny. Paczki w niedzielę trafiły do magazynu, skąd wolontariusze przewieźli je do wybranej przez nas Rodziny. 

Historia Rodziny

Pani Aneta i jej mąż Stefan mieszkają w niewielkim domu na wsi wraz z trójką dzieci. Życie rodziny pani Aneta opisuje jako wieczną traumę. Po śmierci ojca pana Stefana spadło na nich kilkadziesiąt tysięcy złotych długu, który do dziś spłacają. Sytuację pogorszył wykryty u pani Anety nowotwór, przez co straciła pracę. Córka Anna i syn Konrad, aby wesprzeć rodziców, zrezygnowali z dalszej nauki. Pandemia oraz brak doświadczenia są przeszkodami w znalezieniu pracy. Dodatkowo znacznie zmniejszyła się liczba zleceń, które wykonywał pan Stefan. Obecnie dochód rodziny wynosi 2674 zł, lecz są to zarobki z prac dorywczych, zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek rodzinny i 500+. Po odliczaniu niezbędnych opłat za mieszkanie oraz leczenie pozostaje 164 zł na jednego członka rodziny.

Piękno Rodziny

Mimo tragicznej sytuacji cieszą się z tego, że mają siebie i są rodziną. Małżeństwo, po przykrych doświadczeniach starali się stworzyć dzieciom ciepły dom. Największym marzeniem rodziców jest to, żeby pociechy miały w życiu choć trochę lepiej niż oni. Rodzina jest bardzo pracowita. Pan Stefan nie poddaje się i szuka pracy, a pani Aneta, gdy uda się pomyślnie zakończyć leczenie, także pragnie wrócić do zawodu. Konrad i Anna również starają się zdobyć zatrudnienie, by wspomóc rodzinę. Najmłodszy Jakub jeszcze się uczy, a jego pasją jest sport.