W 5. serii PGNiG Superligi przeciwko MKS Zagłębiu Lubin

30 wrz 2022 |

Po wygranym pierwszym meczu 2 rundy eliminacji Ligi Europejskiej  przeciwko RK Nexe przyszedł czas na 5.serię PGNiG Superligi, w którym zagramy we własnej hali z MKS Zagłębiem Lubin.

Po wygranym pierwszym meczu 2 rundy eliminacji Ligi Europejskiej  przeciwko RK Nexe przyszedł czas na 5.serię PGNiG Superligi, w którym zagramy we własnej hali z MKS Zagłębiem Lubin.

Wynik meczu przeciwko chorwackiej  drużynie  pozytywnie nastroił puławskich kibiców po dwóch nieudanych seriach ligowych. W pełni zmotywowana drużyna dała pokaz piłki ręcznej  na najwyższym poziomie.  Jednak najbliższy rywal  Azotów-Puławy zawsze uważany był za „niewygodnego”. Poprzedni sezon pokazał , że rywale z Dolnego Śląska tanio skóry nie oddadzą, kiedy w rundzie rewanżowej rzut Akimenki zapewnił Azotom jednobramkowe zwycięstwo w ostatniej sekundzie spotkania.

Bez „hurraoptymizmu” , bo w sobotę mamy mecz równie ważny (…) fajnie, że po tych dwóch meczach  zaczęliśmy w pełni realizować  rzeczy, które sobie zakładamy  (…) – powiedział Bartosz Kowalczyk po zwycięskim meczu z RK Nexe

Mam nadzieję, że już od tego meczu  wejdziemy na zwycięską ścieżkę  i będziemy grali tak jak  przyzwyczailiśmy kibiców w tej hali – dodał chwilę po wtorkowym meczu Rafał Przybylski.

Marek Marciniak, który kilka sezonów  spędził w drużynie sobotniego przeciwnika  Azotów-Puławy  powiedział:

Myślę, że w Zagłębiu, pomimo tego, że doszło do kilku  zmian kadrowych  wiele się nie zmieniło. Jest to drużyna, która jak poczuje, że mogą wywieźć punkty  z każdego terenu, to na pewno do ostatniej minuty będą o to walczyli.   Musimy skupić się na tym aby do końca kontrolować  spotkanie i wiedzieć, że każda zdobyta bramka się liczy

Dla mnie będzie to mecz wielu sentymentów. Spędziłem cztery lata  w Zagłębiu i na całym Dolnym Śląsku, ale teraz jestem w Puławach i tutaj chcę zwyciężać. I na pewno nie będę rozkojarzony  podczas meczu – zakończył Marciniak.

Po wtorkowym spotkaniu i wypełnionej po brzegi Grupa Azoty Arenie  zawodnicy długo dziękowali zgromadzonym w hali kibicom:

Życzyłbym sobie, żeby takie wsparcie było na każdym meczu, bo to naprawdę motywuje i  można dzięki temu znaleźć dodatkowe zasoby  w końcówce meczu – zakończył Kowalczyk.

 

KOMUNIKAT KLUBU KIBICA

Klub Kibica Piłki Ręcznej „PUŁAWY” zaprasza do

„STREFY KIBICA” w sektorze „A”

młodzież oraz wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie kibicować naszej drużynie.

Serdecznie zapraszamy.

Mecz 5.serii PGNiG Superligi  przeciwko MKS Zagłebie Lubin  już w sobotę 1 października o godzinie 15:00.
Bilety do nabycia na platformie eBilet:  https://sklep.ebilet.pl/72057594037927970

Pełna rozmowa z zawodnikami Azotów-Puławy dostępna poniżej: