Wielkie emocje w Puławach i zwycięstwo Azotów po rzutach karnych.

7 kwi 2024 |

Wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do hali w Puławach na pewno nie żałują swojej decyzji. Po wielkich emocjach w wyrównanym meczu Azotów-Puławy z KGHM Chrobrym Głogów i rzutach karnych, zwycięstwo w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off na swoim koncie zapisali zawodnicy Azotów-Puławy wygrywając 32:32 (4:3). MVP meczu wybrany został Jędrzej Zieniewicz z Chrobrego.

Spotkanie od początku elektryzowało zarówno zawodników, sztaby szkoleniowe jak i kibiców zgromadzonych w puławskiej hali. Pierwsza bramka padła łupem Azotów, po celnym rzucie Kacpra Adamskiego. Na odpowiedź Głogowa gospodarze czekali ponad 2 minuty, kiedy to Chrobry nie mógł sforsować szczelnej puławskiej obrony. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Wojciech Dadej w 4 minucie meczu. Dało się zauważyć, że w meczu spotkały się dwie sąsiednie drużyny z tabeli, ponieważ przez blisko 20 minut pierwszej połowy byliśmy świadkami prawdziwej wymiany ognia na boisku, kiedy to żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi i na tablicy wyników panował remis.  Sytuacja zmieniła się w 23 minucie, kiedy Azoty popełniły kilka błędów w ataku oddając niecelne rzuty. Chrobry wykorzystał chwilową dekoncentrację przeciwników i zdołał odskoczyć Azotom na 3 bramki kończąc pierwszą połowę prowadząc 18:15.

Po zmianie stron ponownie to niebiesko-biało-czerwoni otworzyli worek z celnymi rzutami. Tym razem to Vladislav Ostroushko dał sygnał swoim kolegom drużyny do pogoni za głogowianami. Z kolei Głogów nie zamierzał tanio sprzedać skóry i bronił się przez 20 minut drugiej połowy. Jednak to Azoty-Puławy zachowały więcej zimnej krwi. Trener Bebeshko postanowił w kilku akcjach wycofać bramkarza i zagrać siedmioma zawodnikami w polu. Przyniosło to oczekiwany skutek, kiedy to na 10 minut przed zakończeniem spotkania niebiesko-biało-czerwoni doprowadzili do remisu. Ostatnie minuty, to ponownie walka bramka za bramkę. W ostatnich sekundach meczu Azoty miały szansę rozstrzygnąć spotkanie w podstawowym czasie gry, jednak bramkarz Chrobrego skuteczną interwencją uchronił swoją drużynę i doprowadził do serii rzutów karnych, w której lepiej poradzili sobie zawodnicy Azotów-Puławy wygrywając 4:3. MVP spotkania wybrany został Jędrzej Zieniewicz z Chrobrego.

Azoty-Puławy – KGHM Chrobry Głogów 32:32 (15:18) k.4:3

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze, Borucki – Przybylski 6, Janikowski 5, Gogola 4, Fedeńczak 4, Jarosiewicz 4, Adamski 3, Burzak 3, Marciniak 2, Ostroushko 1, Zarzycki, Urbanek, Górski, Jaworski

KGHM Chrobry Głogów: Dereviankin, Stachera – Matuszak 6, Paterek 5, Zieniewicz 5, Dadej 4, Skiba 3, Hajnos 3, Grabowski 3, Styrcz 2, Jamioł 1, Orpik, Kasznik, Strelnikov, Wrona, Otrezov