Wygrana w Gdańsku i brązowy medal sezonu 2021/2022

24 квіт. 2022 |

Niedziela 24.04.2022 przechodzi do historii jako dzień obrony zeszłorocznego brązowego medalu PGNiG Superligi.

Dzięki wygranej z Torus Wybrzeżem Gdańsk w 23.serii  PGNiG drużyna po raz pierwszy w historii klubu zapewniła sobie brązowy medal PGNiG Superligi sezonu 2021/2022 na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu!

Sam mecz rozpoczął się dość wyrównanie. Rozgrywanie długich akcji miało na celu uśpienie czujności gospodarzy spotkania, bo od wyniku 10:7 Azoty-Puławy rozpoczęły marsz po medal wrzucając drugi bieg i  dominując gdańską drużynę, która nie potrafiła znaleźć sposobu na niwelowanie strat. .

Niebiesko-biało-czerwoni potrafili do przerwy rzucić siedem bramek z rzędu, zachowując czyste konto. Doskonale usposobiona obrona Azotów była nie do sforsowania dla zawodników Torus Wybrzeża, co poskutkowało prowadzeniem do przerwy17:7.

Po zmianie stron nie było widać dużych różnic pomiędzy stylem gry w obu zespołach. Zawodnicy Azotów przez długi czas utrzymywali 10-bramkowe prowadzenie  spokojnie kontrolując przebieg meczu. Dociskając co chwilę przeciwników wymuszając na nich faule, przewinienia i utraty piłki.

Mecz zakończył się fenomenalnym rezultatem 18:31, dzięki któremu 3 punkty okazały się punktami na wagę brązowego medalu sezonu 2021/2022.

MVP spotkania został wybrany Mateusz Zembrzycki.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Azoty-Puławy 18:32 (7:17)

Torus Wybrzeże: Wałach, Chmieliński, Witkowski – Pieczonka 5, Powarzyński 4, Tomczak 3, Jachlewski 3, Woźniak 2, Turchenko 1, Papaj, Wróbel, Doroshchuk, Kosmala, Sulej.