Wysokie zwycięstwo Azotów-Puławy w Opolu

27 lis 2021 |

W sobotnie popołudnie w ramach 11. serii PGNIG Superligi Gwardia Opole podejmowała naszą drużynę w opolskiej Stegu Arenie.  Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 15:32. MVP Spotkania został Andrij Akimenko.

W spotkanie weszliśmy  z pełną motywacją i zaangażowaniem co  spowodowało, że przez całe spotkanie gospodarze nie mogli zbliżyć się do remisu. Do 12. minuty utrzymywaliśmy dwubramkową przewagę, w kolejnych minutach powiększyliśmy ją do 4 trafień (4:8). Gwardii przytrafiło się kilka prostych błędów zarówno w ataku jak i w obronie. Natomiast z naszej strony zaobserwować można było skutecznie wykańczane  akcje, a między słupkami bardzo dobrze spisywał się Vadim Bogdanov. W 26. minucie Azoty-Puławy prowadziły już 9 bramkami. W końcówce pierwszej połowy Gwardzistom udało się minimalnie poprawić rezultat, ale do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 7:14.

Początek drugiej odsłony meczu również lepiej ułożył się dla Azotów, a gospodarze nie potrafili przełamać niemocy w ataku. Błędy miejscowych mnożyły się, a zespół z Puław powiększał swoją przewagę i znakomicie ustawiał się w obronie. W 49. minucie po bramce Antoniego Łangowskiego na tablicy wyników widniał wynik 11:25. Tempo meczu znacznie spadło, a opolanie mimo wsparcia kibiców nie zdołali już zniwelować straty do rywala. Mecz zakończył się wynikiem 16:32, a MVP spotkania został wybrany Andrii Akimenko.

KPR Gwardia Opole – Azoty Puławy 15:32 (7:14)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Ałaj – Scisłowicz, Sosna 1, Fabianowicz, Zarzycki 2, Klimków, Jankowski 2, Zaudra, Kawka 2, Mauer 4, Milewski 1, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk 1, Kowalski 1.

Azoty Puławy: Bogdanov, Borucki, Zembrzycki – Akimenko 6, Zivkovic 4, Łangowski 5, Jarosiewicz 4. Bachko, Przybylski 2, Jurecki 3, Rogulski 2, Dawydzik 1, Kowalczyk 2, Gumiński, Fedeńczak 2, Baranowski 1,