19.seria Superligi w Ostrowie Wielkopolskim

16 mar 2023 |

Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej nadszedł czas na kolejną walkę o ligowe punkty sezonu 2022/2023. Tym razem niebiesko-biało-czerwonych czeka potyczka z fenomenem tego sezonu, beniaminkiem PGNiG Superligi ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze w tym sezonie spotkanie obu zespołow miało miejsce w Puławach 9 października 2022, kiedy to azotowcy po dość zaskakującej pierwszej połowie, którą przegrali 8:13 zwyciężyli w całym spotkaniu 24:23. Aktualnie ekipa z Ostrowa zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli z 8 zwycięstwami i 10 porażkami na koncie. Z całą pewnością będzie to bardzo widowiskowe i bardzo emocjonujące spotkanie, ale mocno wierzymy w to, że Azoty-Puławy wróca z Ostrowa Wielkopolskiego z kompletem punktów. Przed tym meczem poprosiliśmy Piotra Jarosiewicza o kilka słów na temat niedzielnego przeciwnika:

"Do tego spotkania przygotowujemy się bardzo mocno, ponieważ jest to bardzo mocny rywal, zwłaszcza grając u siebie. Zapewne hala będzie pełna, a kibice będą nieść swoją drużynę więc będzie bardzo trudno. Wiele drużyn miało tam problemy, ale myślę, że jak zagramy tak, jak potrafimy i mocno staniemy w obronie i będziemy ciągnąć z tego kontry oraz szybki atak, to myślę, że ten mecz będzie po naszej myśli i wygramy."

Dodatkowo o powrót do sprawności i walkę z kontuzją zapytaliśmy naszego bramkarza, Mateusza Zembrzyckiego, który od pewnego czasu jest już z drużyną i wraca do formy sportowej po poważnej kontuzji barku:

"To już końcówka rehabilitacji. Prawdopodobnie został nam ostatni tydzień i w najbliższy poniedziałek rozstrzygnie się czy wracam już do normalnego trenowania czy jeszcze coś jest nie tak. Ale wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze i wrócę do treningów. Początek kontuzji był bardzo ciężki, bo przez pierwsze 2 miesiące lekarze wahali się czy kwalifikuję się do operacji i czy w ogólę ktoś takiego zabiegu się podejmie. Początek rehabilitacji również był cięzki, czułem się podłamany, nie widziałem żadnych postępów w powrocie do sprawności i bałem się, że to jest dla mnie koniec sezonu. Na szczęście doszło do nagłego przeskoku formy, kiedy to po trzech miesiącach od zabiegu operacyjnego wszystkich zadziwił postęp powrotu do sprawności. Ta informacja pozytywnie wpłynęła na moją kondcyję psychiczną, jednak po pewnym czasie pojawił się ból spowodowany skostnieniem wokół operowanego miejsca, ale tydzień temu okazało się, że jest poprawa i jesteśmy bliżej niż dalej" - zakończył Zembrzycki.

Początek niedzielnego meczu 19.serii PGNiG Superligi przeciwko ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski o godzinie 18:45.
Transmisja w TVP Sport.

Pełna rozmowa z zawodnikami dostepna poniżej:
 

 

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Puławy