Zwycięstwo pierwszoligowców

10 paź 2020 |

Pierwsze zwycięstwo odnieśli młodzi szczypiorniści Azotów-Puławy w rozgrywkach 1. Ligi.Podopieczni Piotra Dropka i Piotra Pezdy w sobotę, 10.10 rozegrali wyjazdowe starcie z SMS-em ZPRP Płock.

Wynik otworzył Karol Przychodzeń, który w pierwszych minutach dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Do szesnastej minuty zawodnicy z Puław utrzymywali dystans dwóch lub trzech bramek. W dwudziestej i dwudziestej drugiej minucie na tablicy wyników widniał już remis (8:8 i 9:9). Pod koniec pierwszej połowy ekipa Azotów-Puławy II ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale płocczanie szybko odrobili straty. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, 14:14.

Druga część meczu to wyrównana gra obu drużyn, bramki naprzemiennie zdobywali goście i gospodarze. Puławianie starali się budować przewagę i w czterdziestej piątej minucie wypracowali aż pięć bramek różnicy, a potem dorzucili jeszcze dwie (57′, 21:28). Pod koniec spotkania w szeregach Azotów-Puławy II wkradło się rozluźnienie i stracili cztery bramki, jednak końcowy wynik był korzystny dla naszych szczypiornistów.

Najwięcej bramek dla Azotów-Puławy II zdobyli Karol Przychodzeń i Dominik Antoniak – po 6. Bardzo dobry mecz rozegrał też skrzydłowy, Szymon Sekuła, który zapisał na swoim koncie 5 trafień.

SMS ZPRP Płock – Azoty-Puławy II 25:28 (14:14)

Azoty-Puławy II: Borucki, Wiejak 1, Stachowiak – Przychodzeń 6, Antoniak 6, Sekuła 5, Szewczyk 4, Baranowski 4, Flont 2, Urbanek, Kobiałka, Figura, Głos, Abramowicz, Batyra.